DAHİLİYE

İç hastalıkları petlerin iç organ sistemleri ile ilgili incelemeleri yapar. Sağlık hizmeti verilen petin ve sahibinin doğru bilgilendirilmesi ve yönlendirmesi gerekmektedir. Dahiliye; petin sindirim sistemi, hormonal sistemi, kalp, akciğer, böbrek, kan hastalıkları, kanserin dahili tanı ve tedavisi, enfeksiyon hastalıkları, romatizmal ve allerjik hastalıklar, yaşlı hasta grubunun sağlığı ve hastalıkları ile ilgilenir.

Bazı dahili hastalıklar

Kansızlık (Anemi)

Lenfoma

Lösemi

Diyabet (Şeker Hastalığı)

Obezite (Şişmanlık)

Reflü Hastalığı

Mide Ülseri, Mide Kanamaları,

İshaller

Böbrek İltihapları (Nefrit, Pyelonefrit gibi)

Böbrek Yetmezliği (Akut veya Kronik)

İdrar Yolu Enfeksiyonları

Üst ve alt solunum yolu hastalıkları

 

Doğru teşhis

Dahili hastalıklar; detaylı ve dikkatli bir muayene eşliğinde görüntüleme ve laboratuvar teknikleri ile doğru teşhise ulaşılabilir.

Kliniğimizde tam kan sayımı , biyokimyasal değerler , dışkı ve idrar muayenesi , rontgen çekimi, belirli hastalık kitleri (FIV (Feline Immunodeficiency Virus) / Kedi AIDS Hastalığı), HW (Heartworm) / Köpeklerde Kalp Kurdu Hastalığı, Ehrlichiosis / Köpeklerde Ehrlichia Hastalığı, Leishmaniasis / Köpeklerde Leishmania Hastalığı, Lyme Virus / Köpeklerdeki Lyme Hastalığı, FIP (Feline infectious peritonitis) / karın zarı iltihabı hastalığına klinik bünyesinde bakabilmekteyiz.

© Copyright 2016 Atakent Veteriner Polikliniği. My Atölye.