Randevu almak için bizi arayın: 0212 470 40 50

Makale Yazıları

Köpeğimizin Dişleri Ve Bakımı...

Köpeğimizin Dişleri Ve Bakımı...

Bebeklerin gelişimi evresinde süt dişlerinin çıkışı ve onların dökülerek yerlerine kalıcı dişlerin gelmesi esnasında, diş etlerinin karıncalanması nedeniyle, ısırma isteği doğacaktır. Ellerinizi, bacaklarınızı, masa, sehpa kenarlarını, duvar çıkıntılarını ısırdığını göreceksiniz. Bu dönemde kesinlikle sizi ısırmasına izin vermeyiniz ve ısırmak istediği zaman sert oyuncak veya doğal kemikler veriniz.
Köpeğimide Seyahate Götürmek İstiyorum. Neler Yapmalıyım?

Köpeğimide Seyahate Götürmek İstiyorum. Neler Yapmalıyım?

Seyahate çıkmadan önce Veteriner Hekim kontrolünden geçirilmelidir. Yolculuktan 4–5 saat önce karnı doyurulmalı ve yolculuk boyunca su haricinde herhangi bir yiyecek verilmemelidir. Tatil boyunca yanınızda yeterli yiyecek olmalıdır.
Göze İlaç Uygulaması Nasıl Yapılmalıdır?

Göze İlaç Uygulaması Nasıl Yapılmalıdır?

Bu tip bir uygulama için bir yardımcıya ihtiyacınız olacaktır. Yardımcı hayvanınızın ön ayaklarını göğüs ve kafasını tutturun. (gerekirse onu büyük bir havluya sarabilirsiniz.)
Kedi Ve Köpekler Neden Ot Yer?

Kedi Ve Köpekler Neden Ot Yer?

Kedi ve köpekler ot yiyerek beslenen yani otcul hayvanlardan değildir. Oysa bir çok kedi ve köpek sahibi kedi ve köpeğinin ot yediğini görmüştür. Çoğu zaman köpek veya kedi ot yediği zaman kusar, buda ot yediği için mi kusar, yoksa kusacağı zaman mı ot yer sorusunu beraberinde getirir.
Kedilerde Aspirin Zehirlenmesi...

Kedilerde Aspirin Zehirlenmesi...

Aspirin; etken maddesi asetil salisilik asit ; analjezik, antienflamatuar, antipiretik ilaçlar içinde en fazla kullanılan en etkin ve en ucuz olanıdır. Ancak özellikle tedavi dozunu aşan miktarlarda alındığında kedilerde, köpeklere oranla zehirlenme olaylarına daha çok rastlanılır. Orta ve hafif doz aşımlarında sadece klinik belirtiler gözlenmesine karşın yüksek doz aşımlarında ölümle sonuçlanabilen bir toksititeye sahiptir. İlacın kedilerdeki biyolojik yarı ömrinün uzun olması nedeniyle; köpeklere oranla 10 kez daha toksik etkiye sahiptir.
Süt Kediler İçin Zararlı Mıdır?

Süt Kediler İçin Zararlı Mıdır?

Kedi ne yer ne içer diye sorulsa herhalde akla ilk gelen şey süttür. En doğal besinlerden olan süt fazla miktarda verilirse kediniz sütü sindiremeyeceğinden kolaylıkla ishal olacaktır. Çünkü süt her kedi için sindirimi pek de o kadar kolay bir içecek değildir. Bu sebeple kedilere süt verirken daha özenli olunması ve onların bire bir oranında sulandırarak sindirebileceği ölçüde verilmesi gerekir.
Kedilerde Ağız Ve Diş Sağlığı Nasıl Olmalıdır?

Kedilerde Ağız Ve Diş Sağlığı Nasıl Olmalıdır?

Kedinize yumuşak, unlu ve şekerli gıdaları vermekten kaçının. Her 3-4 ayda bir kedinizin ağız ve dişlerini Veteriner Hekime kontrol ettirin. Yemek yeme güçlüğü, ağız kokusu, diş etlerinde kızarıklık, ağlama, saklanma, başına dokunulmasından rahatsızlik duyma gibi durumlarda mutlaka zaman geçirmeden Veteriner Hekimin görüşlerini alın. Sebepsiz davranış bozukluklarının da ağız ve diş sağlığındaki bir problemden kaynaklanacağını unutmayın.
Hangi Durumda Veteriner Hekimime Danışmalıyım?

Hangi Durumda Veteriner Hekimime Danışmalıyım?

Ağız, burun, göz, kulak veya doğal vücut boşluklarından anormal akıntı. Aşırı uyku hali gibi anormal davranışlar. İştah kaybı, aşırı kilo kaybı veya aşırı kilo alması, aşırı su tüketimi. Vücutta gelişen anormal şişkinlikler.
Yavru Köpek Aldınız...

Yavru Köpek Aldınız...

Evinizde yada bahçenizde besleyebileceğiniz yavru bir köpek almaya karar verdiniz. Yavrunun anne sütünü bırakmış, mama dönemine geçmiş olmasına dikkat ediniz. Yavru köpeğin parazitlerinden arındırmak için anti-paraziter tedavisini yaptırınız. Bu tedavi hem köpeğinizin sağlığı, hemde kendi sağlığınız için gerekli bir uygulamadır. Yapılacak karma ve diğer aşılar için de gereklidir.
Köpeğime Kist Aşısı Yaptırmalı Mıyım?

Köpeğime Kist Aşısı Yaptırmalı Mıyım?

Genellikle kist aşısı diye bilinen bu uygulama aslında bir antiparaziter ilaçlamadır. Bu uygulama iç parazitlerden Tenya, Ascarit, Kancalı kurt, kamçılı kurt (Trichuris) kaynaklanan enfestasyonların engellenmesine ve sağaltımına yöneliktir.
Bizi Arayın